logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7440 350
 
Želáte si dostávať do e-mailu lasty
a novinky
 
 
katalog titulka
 
 
sacka logo
 

Poznávacie zájazdy - LETECKÉ

 
 
 
 

romantický RÍM ešte dlhšie a krajšie

 
ZĽAVA FIRST MINUTE 7% do 31.01.2019 + 2 % NAVIAC
ZĽAVA FIRST MINUTE 5% do 31.03.2019 + 2 % NAVIAC
ZĽAVA VERNÝ KLIENT 3%/osoba
ZĽAVA SENIOR 55+ 3%/osoba
Termín : 25. 9. 2019 - 30. 9. 2019
Dĺžka : 6 dní
Základná cena za osobu od : 484,03 €
Typ zájazdu :  poznávací letecký
Typ ubytovania :  ubytovanie s raňajkami
Doprava :  Letecky
Odletové miesta : Bratislava,
Príletové miesta : Rím,
Strava :  raňajky
Číslo zájazdu :  8160
 
termín od termín do dĺžka pob. cena EUR
25. 9. 2019 30. 9. 2019 6 (dní) 484,03 €
 cena na osobu po zľavách VERNÝ KLIENT 3% (katalógová cena 499,- €)
 
1. deň: odlet z Bratislavy/Viedne v predpoludňajších hodinách, prílet do Ríma, spoločný transfer z letiska do hotela, ubytovanie, individuálne voľno.
2. deň: raňajky, prehliadka centra mesta – Anjelský hrad s múzeom obrazov a zbraní. Z hornej terasy hradu je krásny pohľad na Rím i Vatikán. Prechádzka cez rieku Tiber po Anjelskom moste, po hlavnej ulici Corso Vittorio Emanuele, pokračovanie cez Tiberský ostrov a po najstaršom rímskom moste Ponte Fabricio na námestie Piazza della Bocca Verita a ku kostolu Panny Marie Cosmedin. V podvečerných hodinách pokračovanie prehliadky centra, pešia
prechádzka k najväčšej a najslávnejšej barokovej fontáne Ríma – Fontána di Trevi, na Španielske námestie so slávnymi Španielskymi schodmi, nocľah.
3. deň: raňajky, celodenná návšteva najmenšieho štátu – Vatikánu, predpoludním prehliadka Vatikánskych múzeí – najväčších múzeí na svete, Sixtínskej kaplnky s Michelangelovým Posledným súdom a rôznych sál venovaných
talianskym a svetovým maliarom, antickým  zbierkam, vatikánskej knižnici a obrazárni. V popoludňajších hodinách prehliadka námestia sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórskych stĺpov, zdobené sochami svätých, egyptským
obeliskom a najväčším kresťanským kostolom na svete – Bazilikou sv. Petra. Možnosť výstupu na kupolu baziliky s krásnou vyhliadkou. Večer návšteva kúzelnej bohémskej štvrti na druhej strane rieky Tiber, nocľah.
4. deň: raňajky, pešia prechádzka po Posvätnej  ceste - Via Sacra, odkiaľ bola kedysi ovládaná celá Rímska ríša: Koloseum – najkrajšia a najväčšia dochovaná stavba antického Ríma, Forum Romanum s pozostatkami palácov, chrámov, tržnice a divadla, v podvečerných hodinách prehliadka Pantheonu – najlepšie zachovaná stavba z dôb rímskej antiky považovaná za vrcholné dielo rímskeho staviteľstva, Piazza Navona – typické rímske námestie zdobené tromi nádhernými fontánami, nocľah. 
5. deň: raňajky, individuálne voľno k návštevám ďalších múzeí a nákupom resp. možnosť fakultatívneho výletu k moru do Ostie alebo Neapolu, nocľah. 
6. deň: raňajky, v skorých ranných hodinách spoločný transfer na letisko a odlet z Ríma, prílet do Bratislavy/Viedne.
 
Strava : raňajky
 
*V prípade letu z/do Viedne transfer z Bratislavy na letisko a späť v cene.
 
V cene:
• obojsmerná letenka Bratislava/Viedeň – Rím – Bratislava/Viedeň • transfer z letiska do hotela a späť • 2 ks batožiny v cene letenky • 5 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca • DPH.  
 
Možné príplatky:
• cestovné poistenie +12,- € /osoba/zájazd • jednolôžková izba +225,- €/pobyt • 1 ks batožiny do batožinového priestoru obojsmerne +50,- €/osoba.  
 
Povinné príplatky:
• letiskový a servisný poplatok +175,- € • pobytová taxa cca 3-7,- €/osoba/noc – platba na mieste.  
 
Možné vstupy (na mieste):
Anjelský hrad a most 18,50 € • Koloseum, Forum Romanum a Palatin 16,- € • Vatikánske múzeá 17,- € • MHD 1,50 € (1 lístok), 7,- € (1-dňový lístok), 18,- € (3-dňový lístok).
 
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.
 
hore na vrch stránky