logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 

ischia Malebný, termálny ostrov sopečného pôvodu leží v južnom Taliansku a je najväčším ostrovom v Neapolskom zálive. Tento krásny a večne zelený ostrov si získal veľkú obľubu medzi turistami vďaka svojmu miernemu a stálemu podnebiu v lete i v zime, očarujúcim prírodným krásam, ale hlavne kvôli viac než 100 teplým i studeným liečivým prameňom. Obľúbené sú aj rozmanité liečivé procedúry (bahenné terapie, inhalácia, liečivé kúpele, ďalšie liečivé a kozmetické procedúry), ktorých liečivú silu využívali už starí Rimania a Gréci. Turistické centrá Forio, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Ischia a Barano sa pýšia krásnymi piesočnatými plážami, ktoré sa vinú pozdĺž ostrovného pobrežia. Záliv Baia di Sorgetto je známy vďaka svojim termálnym prameňom, ktoré vyvierajú do mora a umožňujú kúpanie i v zime. Na Ischii sa úspešne lieči ischias, bolesti chrbtice, reumatizmus, chronická bronchitída, astma, gynekologické a kožné ochorenia. Toto predstavuje ideálnu kombináciu liečebného pobytu s dovolenkou pri mori. Takú krásu, akou sú termálne parky na Ischii, nenájdete v žiadnom inom európskom štáte. Sú umiestnené priamo v lone prírody, v prekrásne rozkvitnutej zeleni s exotickými rastlinami, palmami, kaktusmi. Ich súčasťou je viacero bazénov s minerálnou i termálnou vodou (22 - 45 °C), hydromasáže, kneipp bazény, japonské bazény, prírodná turecká sauna v skale, inhalácie, kozmetické a iné liečebné kúry. Termálne parky Castiglione – Casamicciola Terme, Negombo – Lacco Ameno, Poseidonove záhrady – Forio, Tropical Park – St. Angelo, Afroditine/Apolonove záhrady – Barano, Eden – Ischia Porto na Vás čakajú.

ISCHIA - PORTO, PONTE

ischia Mesto Ischia je hlavným mestom celého ostrova a je rozdelené do dvoch častí Ischia Porto a Ischia Ponte, ktoré rozdeľuje píniový háj. Ischia Porto je najrušnejšie centrum ostrova, kde je život a ruch v každú dennú hodinu a obzvlášť večer resp. v noci, kedy sa reštaurácie pozdĺž prístavu a na hlavných triedach Via Roma a Corso Victoria Colonna naplnia návštevníkmi. Prístav v Ischia Porto je hlavným prístavom ostrova. Skôr tu bolo jazero vulkanického pôvodu, ktorého hrádzu nechal preraziť Ferdinand II. Bourbonský v roku 1854. Vytvoril tým tento mimoriadne bezpečný prístav. Ischia Ponte je najstaršia časť mesta Ischia, ktorá si dodnes zachovala svoj starobylý ráz. Najvýznamnejšou stavbou je Aragonský hrad – pevnosť, ktorá stojí na malom ostrovčeku. Dnes je možnosť sa k hradu dostať po moste, ktorý nechal postaviť v 15. storočí Alfonz Aragonský.

FORIO

Angelo Najväčším mestečkom ostrova je Forio a rozkladá sa po jeho celej západnej strane. Centrum mesta tvorí husto osídlené jadro, ktoré bolo kedysi "obkľúčené" hrubými stenami s dvanástimi obrannými vežami. Tieto veže boli zriadené na obranu proti pirátom, pretože západná časť ostrova bola pre nich najpríťažlivejšia. V tomto mestečku nájdete históriu, obchody, kaviarne, diskotéky, prístav, prímorské korzo, pláže – teda všetko, čo potrebujete k prežitiu spokojnej dovolenky. Panza je mestská časť, ktorá patrí k Foriu. Nachádza sa neďaleko Sant Angela nad zálivom Sorgetto, kde vyvierajú termálne pramene priamo do mora. Panza je kľudné miesto, v centre ktorého nájdete menšie obchodíky a reštaurácie a pre svoju výhodnú polohu (dostupnosť mnohých pláží a miest) je vyhľadávaným strediskom. V blízkosti sú aj termálne parky. Medzi Panzou a Sant Angelom, medzi vinicami a sadmi citrusových stromov, sa nachádza malebná dedinka Succhivo. V blízkosti sa nachádzajú termálne parky, kam sa dostanete aj pešou prechádzkou.

okruh ostrovom, POMPEJE/VEZUV – najslávnejšie vykopávky na svete a sopka, ktorá poznamenala históriu, ostrov CAPRI – okúzľujúci a krásny ostrov, okruh ostrovom loďou, pobrežie (POSITANO, AMALFI, RAVELLO) – navštívite jedny z najslávnejších romantických miest, pobrežie milované umelcami, okruh okolo ostrova loďou Calypso s priehľadným dnom, NEAPOL, CASERTA a HERCULANEUM
 
 

vlajka taliansko ostrov ISCHIA

 • Rozloha:
  46,33 km2
 • Počet obyvateľov:
  60 000
 • Posledná vulkanická erupcia:
  v r. 1301
 • Mena:
  EUR – euro
 • Jazyk:
  taliančina
 

Priemerné teploty

 • MÁJ
  more 18°C  vzduch 21°C
 • JÚN
  more 22°C  vzduch 26°C
 • JÚL
  more 24°C  vzduch 29°C
 • AUGUST
  more 25°C  vzduch 30°C
 • SEPTEMBER
  more 23°C  vzduch 26°C
 • OKTÓBER
  more 19°C  vzduch 21°C